Signature 2x2m 0.4mm Silicon Coated Fire Blanket, DSZSFG0.4
Shopping cart
No products in the cart.
0
Search in:
Guide & Help
Order Tracking
Shop Flash Sale
Recently Viewed
You have no recently viewed item.
Login Or Register
0
Shopping cart
No products in the cart.
All Departments
  • Industrial Tools Equipment
    • Welding Machines
      • Inverter Welding Machines
      • Arc Welding Machines
      • Spot Welding Machines
      • TIG Welding Machines
    • Cordless Power Tools
      • Cordless Angle Grinders
      • Cordless Drill Drivers
      • Cordless Hammer Drills
      • Cordless Impact Drills
      • Cordless Impact Wrenches
      • Cordless Screwdrivers
    • Electric Hammers
      • Combination Hammers
      • Demolition Hammers
      • Rotary Hammers
    • Grinders & Vibrators
      • Angle Grinders
      • Concrete Vibrators
      • Wall Chasers
      • Die Grinders
      • Straight Grinders
    • Drill Machines
      • Drill Press
      • Hammer Drills
      • Impact Drills
      • Magnetic Drills
      • Rotary Drills
    • Power Saws
      • Circular Saws
      • Mitre Saws
      • Table Saws
    • Cutters
      • Stone Cutting Machines
      • Angle Cutters
      • Shears
    • Blowers & Heat Guns
      • Air Blowers
      • Heat Guns
    • Power Tool Accessories
      • Power Tool Attachments
      • Power Tool Stands
      • Drill Bit Sets
      • Circular Saw Blades
    • Welding Accessories
      • Welding Shields
      • Welding Wires
      • Electrode Holders
      • Electrodes
  • Electrical Tools Equipment
  • Filtration Products And System
  • Safety Supplies
  • All Categories
  • Home
  • About Us
  • Contact Us
Hotline: 079 49403379
  1. Home
  2. Safety Supplies
  3. Fire Fighting Clothing & Accessories
  4. Fire Blankets
Prev
Areevanz 180 GSM Cotton Regular Fit Grey Safety Coverall Boiler Suit with 2 inch Reflective Tape, Size: L
Next
Signature 1x50m 0.6mm Silicon Coated Fire Blanket Roll, DSZSFG0.6
  • Overview
  • Specifications
  • Related Products
Add to cart
View details
Product Specifications
Brand
Signature
Blanket Size
2×2 m
Coating Type
Silicone
Product Details
Signature 2x2m 0.4mm Silicon Coated Fire Blanket, DSZSFG0.4 is a premium quality product from Signature .
Categories: Fire Blankets, Fire Fighting Clothing & Accessories, Safety Supplies
Related products
Read more
Quick View
Ladwa 1000mm Rubber Corner Bounce Shaped High Visibility Parking Safety Pillar Guard with Yellow Reflective Tapes, LPGB1000-P10 (Pack of 10)
Read more
Quick View
Bellstone 40 Inch Road Safety Convex Mirror, 1221
Crewbolt 2 inch High Intensity Reflective Self Adhesive Traffic Cone Collar Replacement Tape Sticker
Frontier 600 mm Barricador, 1000
Fortune Black Gold 10 inch PVC Safety Work Gumboots, Size: 7
Xponion 32 inch ABS Unbreakable Traffic Convex Mirror